Centrum rehabilitacji PRADMED

Centrum Rehabilitacji PRADMED Jakub Pradiuch

Leczenie nietrzymania moczu Rzeszów

Centrum rehabilitacji PRADMED mgr Jakub Pradiuch zaprasza Państwa do korzystania z naszych usług rehabilitacyjnych świadczonych na bardzo wysokim poziomie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik oraz doświadczeniu.

Nasze Centrum znajduje się w Rzeszowie na ulicy Lwowskiej 64  w przychodni medycznej PULS na I piętrze gab. 108.

Bardzo dobra lokalizacja pozwala na wygodny dojazd pacjenta do gabinetu liniami autobusowymi nr (4,14,15,16,17,26,27,34,38,N2) oraz bezpłatny parking dla samochodów. Nowoczesna placówka zapewnia pacjentom wysoki standard oczekiwania oraz wyposażona jest w windę, aby ułatwić chorym pacjentom  dostęp  do gabinetu.

Nasze Centrum specjalizuje się głównie w  rehabilitacji nowoczesną METODĄ BIOFEEDBACK, którą wykorzystujemy z powodzeniem w:

diagnostyce i  rehabilitacji urologiczno-ginekologicznej,
diagnostyce mięśni dna miednicy,
rehabilitacji w nietrzymaniu moczu u kobiet i mężczyzn,
masażem kobiet w ciąży,
prowadzeniem ćwiczeń przedporodowych zapobiegającym znacznym uszkodzeniom mięśni dna miednicy po porodzie,
ćwiczeniami  już od pierwszej doby po porodzie ukierunkowanymi na zapobieganie powikłaniom i uszkodzeniom okołoporodowym,
rehabilitacji pooperacyjnej kobiet i mężczyzn z dolegliwościami nietrzymania moczu oraz naglącego parcia na mocz.
 

Specjalizujemy się również w ćwiczeniach grupowych które prowadzone są przez doświadczonego terapeutę jako uzupełnienie terapii Biofeedback oraz dla osób nie mogących korzystać z elektrostymulacji. Dodatkowo prowadzimy terapię FES (elektrostymulacja+biofeedback) oraz elektrostymulację krocza. W ofercie znajdziecie Państwo również masaż kobiet w ciąży dedykowane dla kobiet po 16 tygodniu ciąży oraz Taping kobiet w ciąży.

Wyjątkowy charakter naszej oferty polega na stosowaniu profesjonalnego urządzenia sEMG Biofeedback w diagnostyce i rehabilitacji, dzięki któremu jesteśmy w stanie określić funkcjonalny stan mięśni, przewodzenie elektryczne, stan unerwienia poszczególnych mięśni, zdolność do skurczu i całkowitego wyciszenia mięśni dna miednicy lub mięśni obwodowych. Do leczenia nietrzymania moczu oraz dysfunkcji pourazowych mięśni  włączana jest również ELEKTROSTYMULACJA oraz ćwiczenia, które pacjent wykonuje samodzielnie w domu.  Na tej podstawie budujemy plan rehabilitacji dla każdego pacjenta indywidualnie. Dodatkowo opierając się na badaniu urodynamicznym oraz dokładnym wywiadzie.

Prowadzimy również szeroką współpracę z lekarzami ginekologami i urologami specjalizującymi się w różnych schorzeniach dotyczących dna miednicy i narządów rodnych, w przypadkach wymagających konsultacji.

W pracy z pacjentami staramy się patrzeć na problem kompleksowo dopasowując metody terapeutyczne, układając plan rehabilitacji do problemu pacjenta a nie pacjenta do metody.

W naszym Centrum uzyskacie Państwo wszelkie informacje dotyczące danej dysfunkcji oraz możliwość konsultacji w każdym czasie przed terapią oraz po jej zakończeniu. Stosowane techniki bardzo często łączymy ze sobą uzupełniając terapię, podnosząc w ten sposób skuteczność rehabilitacji i sprawiając, że pozytywny efekt  utrzymuje się długotrwale.
Rehabilitacja BIOFEEDBACK I ELEKTROSTYMULACJI  PELVIC FLOOR CONTROL (mięśni dna miednicy) jest alternatywą dla leczenia farmakologicznego i bardzo często ratunkiem przed zabiegiem chirurgicznym, którego w niektórych przypadkach nie da się uniknąć, jednak zastosowanie rehabilitacji BIOFEEDBACK oraz ELEKTROSTYMULACJI przed zabiegiem w znacznym stopniu przyczyni się do szybszego i lepszego  stanu mięśni dna miednicy po zabiegu. Zastosowanie metody po 1 miesiącu od zabiegu ma bardzo ważne znaczenie dla przebiegu rekonwalescencji pacjenta i powinna być w każdym przypadku stosowana. Wykorzystana najnowsza aparatura do badań obiektywnych pozwala ocenić i monitorować  postępy rehabilitacji.

Metoda ta ewoluowała podczas prowadzenia badań naukowych i używanych do tego celu urządzeń. Z czasem zaobserwowano możliwość dostosowania aparatury do leczenia i monitorowania procesów  Nietrzymania Moczu  z bardzo dużym procentem skuteczności sięgającym 95% od momentu rozpoczęcia terapii i długotrwałym utrzymywaniu się efektu bez mimowolnego upływu moczu oraz zmniejszeniu dolegliwości naglącego parcia na mocz. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet chcących cieszyć się życiem i w pełni uczestniczyć w życiu rodziny i społecznym proponujemy nową metodę terapii, która jest:

prosta, miarodajna, a przede wszystkim bardzo skuteczna.

Sposób jej wykonania jest prosty oraz nieinwazyjny i nie wymaga bezpośredniej ingerencji ze strony badającego.

Rehabilitacja po prostatektomii u mężczyzn Rzeszów

Fizjoterapeuta mgr Jakub Pradiuch zajmujący się terapią oraz zabiegami zdobywał doświadczenie w placówkach rehabilitacyjnych oraz w pracy ze sportowcami.

Obecnie prowadzi Centrum Rehabilitacji Uro-Ginekologicznej PRADMED w Rzeszowie oraz Poradnię Ginekolologiczno-Położniczą w Szpitalu Pro-familia w Rzeszowie.

 

Posiadający specjalizację w zakresie fizjoterapii oraz mający ukończone kursy poparte certyfikatami uznanych metod w rehabilitacji.

W sezonie 2012/2013 był rehabilitantem kadry Polski PZN w konkurencji biegi narciarskie grupy A Justyny Kowalczyk.

W sezonie 2013/2014 rehabilitant kadry Polski w PZN w konkurencji Freestyle grupa Skicross.

Posiada bardzo duże doświadczenie w masażu, tapingu specjalistycznym treningu Biofeedback , pracując przez wiele lat ze sportowcami na stanowisku fizjoterapeuta oraz używając masażu w codziennej pracy z pacjentkami w ciąży.

 

Z uwagi na narastający problem i potrzebę współczesnej kobiety i coraz częściej mężczyzn postanowił zająć się rehabilitacją w ginekologii i urologii odbywając specjalistyczne kursy i szkolenia w zakresie rehabilitacji uro-ginekologicznej oraz prowadząc grupy badawcze dotyczące nietrzymania moczu na różnych grupach wiekowych i schorzeniach współistniejących u pacjentów.

 

Centrum oferuje Państwu usługę wykonaną na wysokim poziom i zaprasza na BEZPŁATNE KONSULTACJE.

 

WSPÓŁPRACUJEMY Z LEKARZAMI

UROLODZY

dr Szczepan Pabiś 
tel. 660497740 
Specjalizacja chirurgia

GINEKOLODZY

dr Stanisław Rzucidło 
tel. 603938021 
Specjalizacja chirurgia

 

dr Katarzyna Kalandyk 
tel. 607619530 
Specjalizacja ginekologia dziecięca, ginekologia - położnictwo